Magnetizovaná voda čistí organizmus a odstraňuje zácpu

 

 

MUDr. Jiřina Kováčová

 

O lekaři


 

MUDr. Jiřina Kováčová: se specializuje na interní lékařství, v oblasti hematologie a transfúze v Novém Jičíně

 

Jakou teplotu vody by měly zvolit osoby, u kterých došlo k nadměrné akumulaci tepla nebo chladu?


U moderního člověka je tento stav častý, zejména u mužů. Jedná se o osoby, kterým je pořád horko, i v chladném prostředí, se nadměrně potí, trpí pocity neklidu až neustálou podrážděností, mají sklon mluvit hodně a nahlas, mají sklon k nadměrné aktivitě, ale rychle se unaví, současně trpí poruchami spánku. Je sklon k tvorbě zánětů a nadměrnému zvyšování krevního tlaku, pokožka je teplá s výrazným nádechem červené barvy, je zvýšené prokrvení očních spojivek, jsou pocity tlaku v podžebří, bolesti, které se zhoršují teplem, sklon k zácpě. Osoby v tomto stavu by měly pít vodu o teplotě okolo 20 stupňů Celsia a v množství větším než 1,5 litru na den. Voda o nižší teplotě žádoucí není.

Osoby, u kterých došlo k nadměrné akumulaci chladu, jsou zimomřivé, choulí se, jsou netečné a málomluvné, hodně spí, mají pocit neustálé únavy, mají nízký krevní tlak. Pokožku mají bledou a chladnou. Trpí bolestmi, které se zhoršují chladem. Může být nadměrné pocení spojené s pocity chladu. U těchto osob je naprosto nevhodná konzumace chladné vody a v nadměrném množství. Voda zde musí být teplá okolo 40 stupňů Celsia a množství okolo 1,5 litru na den.

 

Magnetická voda a zdraví


Molekula vody se skládá ze dvou atomů vodíku, které nesou kladný náboj a atomu kyslíku, který má náboj záporný. Molekuly vody mají tedy kladný a záporný pól a chovají se jako dipóly. Voda je důležitým a pro biologické systémy nenahraditelným transportním a anorganické i organické molekuly ve správné koncentraci akumulujícím prostředím. Molekuly vody, která neproudí mají tendenci vytvářet shluky, které zhoršují transportní, rozpouštěcí a akumulační funkci vody.

Protože se molekuly vody chovají jako dipóly, magnetické pole vede k jejich rovnoměrnému uspořádání, které znemožňuje tvorbu shluků. Lidské tělo je tvořeno z 65-70 procent vodou. Umíme se tedy představit, že kvalita vody, která je součástí našeho vnitřního prostředí významně ovlivňuje vše, co se tam děje.

Zkušenosti tradiční východní a západní medicíny potvrzují důležitost dodržování správného množství, kvality a teploty vody, kterou spotřebujeme za celý den. To vše je ovlivněné naší postavou, současným stavem a stavem prostředí, v kterém se nacházíme. Kvalitu vody můžeme ovlivnit významně magnetizováním.

 

Jak magnetizovat svou vodu?


Magnetická tyčinka, která obsahuje magnet o síle 2000 Gaussů, upravuje kvalitu vody v přeběhu 15-30 minut v maximálním objemu 1,5 litru. Vzhledem k tomu, že tyčinka je vyrobená z chirurgické ocele, která v podstatě neuvolňuje žádné molekuly do vody, může být ponořená do vody nepřetržitě a stačí vodu jen doplňovat. Může sloužit všem v domácnosti. Pro lidi, kteří pracují, se doporučuje mít ještě jednu tyčinku, aby byl zabezpečený pitný režim magnetizované vody po celý den.

Správně vybrané bylinné čaje je velmi dobré magnetizovat před konzumací jídla. Také zapíjíme léky a potravinové doplňky magnetizovanou vodou, můžeme očekávat, že se lépe vstřebají a využijí v našem vnitřním prostředí, právě proto, že se lépe uplatní rozpouštěcí funkce magnetizované vody.

Při pravidelném pití se magnetizovaná voda postupně dostane do všech i těch nejvzdálenějších zákoutí našeho těla. Současně se uplatní její takzvaná vymývací a čistící funkce při vylučovaní odpadových látek játry, ledvinami a potem. 

Přeji vám mnoho štěstí při rozhodovaní o udržování svého zdraví.

 

MUDr. Jiřina Kováčová